FAQ – najczęściej zadawane pytania

montaż klimatyzacji wrocław

1. Czy w każdym budynku lub pomieszczeniu można zainstalować klimatyzację?

Tak. Jesteśmy w stanie zainstalować dla naszych klientów klimatyzację w każdym miejscu. Niezależnie od wielkości obiektu, jego konstrukcji i układu pomieszczeń, potrafimy zamontować w nim skuteczną instalację klimatyzacji. Aby to zrobić, korzystamy z indywidualnie dopasowanych rozwiązań, obejmujących szeroki wybór urządzeń, takich jak klimatyzatory split lub multi-split, klimatyzatory kanałowe, sufitowe, ścienne lub klimatyzatory przenośne.

2. Mieszkam w budynku wielorodzinnym, czy mogę zainstalować klimatyzację w mieszkaniu?

Do tej pory zrealizowaliśmy dziesiątki zleceń na montaż klimatyzacji w mieszkaniach w kamienicach, blokach i apartamentowcach. Stosowane przez nas rozwiązania są niezawodne, bezpieczne i estetyczne. W każdym przypadku, przed zleceniem montażu klimatyzacji w mieszkaniu, warto zasięgnąć opinii zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, do której przynależy Państwa budynek. W ramach uchwały mieszkańców, mogą bowiem istnieć pewne warunki, które należy spełnić przy montażu klimatyzacji (np. sposób montażu lub położenie na elewacji lub balkonie).

3. Czy współczesne klimatyzatory są oszczędne?

Zdecydowanie tak. Obecnie wszystkie sprzedawane klimatyzatory są urządzeniami energooszczędnymi, działającymi w technologii inwerterowej. Charakteryzują się one zmiennym poborem prądu, zależnym od tego pod jakim obciążeniem pracują. Pozwala to redukować wysokość rachunków za energię elektryczną, używaną do chłodzenia pomieszczeń.

4. Czy klimatyzatory muszą być regularnie serwisowane?

Tak. Dla zapewnienia im niezawodności i bezpiecznego działania, konieczne jest regularne wykonywanie przeglądów urządzeń klimatyzacyjnych. Nasi serwisanci przeprowadzają przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne. W ich skład wchodzi m.in. czyszczenie jednostek, wymiana filtrów, odgrzybianie, próba szczelności i ewentualne naprawianie usterek.

5. Czym grozi zaniechanie przeglądów klimatyzacji?

Przede wszystkim tym, że urządzenia mogą przestać pracować prawidłowo. Obniżenie wydajności pracy będzie widoczne tym, że klimatyzator będzie słabiej chłodził. Może również pojawić się wyczuwalny z urządzenia zapach stęchlizny i pleśni. Jest to efekt rozwijania się grzybów w kanałach wentylacyjnych. Panująca w nich na przemian wysoka i niska temperatura, sprzyja rozwojowi zarodników groźnych dla zdrowi grzybów. Aby tego uniknąć, przynajmniej dwa razy do roku należy wykonać kompleksowy przegląd klimatyzacji wraz z odgrzybianiem.

6. Czy klimatyzacja Wrocław może być zainstalowana w trudno dostępnych miejscach?

Tak. Posiadamy niezbędne narzędzia, wiedzę i doświadczenie, aby przeprowadzić montaż klimatyzacji w miejscach, do których dostęp jest bardzo trudny. W swojej pracy wykorzystujemy profesjonalne narzędzia do bezpyłowego wiercenia otworów w ścianach, a w przypadku prac na wysokości, korzystamy również z dźwigów oraz zwyżek.

7. W jakich budynkach klimatyzacja może być zainstalowana?

We wszystkich. Klimatyzatory instalujemy zarówno w budynkach już istniejących, jak i świeżo wzniesionych. Nie ma problemów aby przeprowadzić montaż klimatyzacji w budynkach wzniesionych w technologii tradycyjnej, czyli murowanej, jak i budynkach drewnianych. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, starając się przedstawić najlepsze rozwiązania, uwzględniające warunki techniczne i możliwości finansowe inwestora.