Co potrafi klimatyzacja?

Wiele osób błędnie zakłada, że klimatyzacja służy wyłącznie do chłodzenia powietrza. Owszem, tak wynika z nazwy tych urządzeń. Jednak współczesne klimatyzatory oferują znacznie więcej możliwości niż można przypuszczać. Obniżanie temperatury powietrza jest tylko jedną z wielu funkcji. Decydując się na instalację klimatyzatorów w swoim obiekcie, podejmują Państwo decyzję o naprawdę trafnej inwestycji. To inwestycja w lepsze samopoczucie oraz dogodne warunki pracy i wypoczynku.

Klimatyzowane mieszkania, domy, sklepy i biura nie tylko zyskują na wartości, ale również sprawiają że przebywanie w nich jest przyjemniejsze. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń do pracy. Panująca w nich zbyt wysoka temperatura, może odbierać pracownikom motywację do działania. Decyzja o instalacji klimatyzacji Wrocław jest również korzystna z punktu widzenia osób cierpiących na alergie. Klimatyzatory pozwalają wyeliminować wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien, a tym samym ograniczają ilość zanieczyszczeń, które dostają się do wnętrza budynku.

Funkcje spełniane przez klimatyzację:

 • Chłodzenie
  Klimatyzacja Wrocław ma przede wszystkim schładzać powietrze do ustalonej przez użytkownika temperatury. Odbywa się to poprzez wymianę powietrza ciepłego na zimne, przy użyciu szczelnej instalacji wykorzystującej czynnik chłodzący.
 • Ogrzewanie
  Odwrotną funkcją do chłodzenia, w które wyposażone są klimatyzatory, jest ogrzewanie. Instalacja klimatyzacyjna potrafi ogrzewać pomieszczenia, robiąc to naprawdę skutecznie i będąc alternatywą dla instalacji centralnego ogrzewania. Jest to wygodne i ekologiczne.
 • Wentylacja
  Klimatyzacja może również pracować w trybie wentylacji, czyli jej zadaniem jest wymiana powietrza zużytego na świeże, pozyskiwane z zewnątrz budynku. Wentylacja mechaniczna z użyciem klimatyzatorów, pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń w powietrzu.
 • Osuszanie
  Nadmierna wilgotność powietrza niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, mogąc być przyczyną złego nastroju i rozwijania się różnego rodzaju chorób. Klimatyzacja reguluje poziom wilgotności, ograniczając rozwój grzybów i pleśni.
 • Filtrowanie
  Klimatyzatory wyposażone są w filtry, których zadaniem jest wyłapywanie zanieczyszczeń stałych, znajdujących się w powietrzu. Są to drobinki kurzu oraz pyłki i inne alergeny. Osadzają się one na filtrach, a powietrze którym oddychamy jest czyste i świeże.
 • Jonizacja
  Możliwość wzbogacania powietrza jonami ujemnymi to jedna z wielu możliwości klimatyzatorów. Jonizowanie powietrza to skuteczna metoda neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego, zapachu zwierząt lub gotowania.
 • Programowanie
  Nowoczesne klimatyzatory posiadają możliwość programowania swojej pracy. Pozwala to ustawić je tak, aby samoczynnie się włączały i wyłączały kiedy temperatura wzrośnie lub zgodnie z zaplanowanym harmonogramem
 • Sterowanie
  Standardem w urządzeniach klimatyzacyjnych jest zdalne sterowanie ich pracą przy pomocy pilota. Nowoczesne klimatyzatory mogą jednak być częścią inteligentnych instalacji budynków, którą można sterować przy pomocy aplikacji internetowych.